Najważniejsze wideo w esk24

Rusza integracja międzypokoleniowa "Łódzkie razem". Przed nami pierwsze spotkania i koncerty gwiazd

odzkie-Razem---Aktualnosci_800x534-

„Łódzkie Razem – Integracja międzypokoleniowa" to nowa propozycja samorządu województwa skierowana do mieszkańców regionu. Do tych, którzy już działają na rzecz Łódzkiego, do tych, którzy korzystają z bogatej oferty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a także do osób, którzy jeszcze jej nie znają. „Łódzkie Razem" to spotkania połączone z koncertami gwiazd. Przed nami trzy pierwsze: w Ozorkowie, Sieradzu i Piotrkowie.

Integracja międzypokoleniowa, informacja o działalności samorządu województwa, a potem dobra zabawa – taki jest cel wydarzeń, z których pierwsze odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 września, w Ozorkowie. Mieszkańcy województwa, którzy wezmą udział w spotkaniach będą mogli dowiedzieć się o działaniach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

– Chcemy pokazać, co robimy dla naszych mieszkańców w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji czy kultury. A robimy naprawdę bardzo dużo. Wiele z tych zadań zostało zrealizowanych dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Tym, którzy już korzystają z naszych programów, chcemy podziękować za tę dotychczasową współpracę. Chcemy do niej jednocześnie zachęcić kolejne grupy ludzi, bo wsparcie samorządu jest kierowane do wszystkich grup – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Podczas każdego ze spotkań, mieszkańcy zapoznają się z priorytetami w działaniach samorządu województwa w zakresie m.in. wsparcia seniorów, rodziny, rozwoju rolnictwa czy inwestycji w służbę zdrowia i profilaktykę. Krótka prezentacja będzie podczas każdego z wydarzeń wstępem do koncertu gwiazd. W Ozorkowie wystąpi grupa Pectus, w Sieradzu Rafał Brzozowski, a w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy na koncert zespołu SMOKIE - The Spirit of Tour.

- Naszym podstawowym celem tych spotkań jest integracja – podkreśla marszałek Schreiber.

Ozorków, 21 września 2023, Hala Sportowa CSRI Wodnik, ul. Traugutta 2, godz. 17

Sieradz, 22 września 2023, Sieradzkie Centrum Kultury, ul. Dominikańska 19, godz. 17

Piotrków Trybunalski, 23 września 2023, Miejski Ośrodek Kultury, Al. 3 Maja 12, godz. 17

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja za pośrednictwem strony: https://elodzkie.pl/ankiety/rejestracja-na-lodzkie-razem/