wersja testowa serwisu

Pozwolenie na budowę kanalizacji na osiedlu Halinów. Niebawem rozpoczną się prace

halinow_001mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Mamy już trzy decyzje o pozwoleniu na budowę kanalizacji na osiedlu Halinów. Roboty rozpoczną się niebawem w ulicy Przechodniej, Podmiejskiej i Żwirowej.

Trwają prace związane z kompletowaniem dokumentacji i przekazaniem placu budowy wykonawcy. Z informacji jakie uzyskaliśmy w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan wynika, że roboty rozpoczną się najpóźniej na przełomie maja i czerwca. Miejska spółka oczekuje na wydanie kolejnych decyzji, których spodziewa się już w najbliższym czasie. Przypomnijmy rewolucyjne zmiany czekają także mieszkańców ulic Halinów, Na Piaski, Bocznej i Napoleońskiej. W najbliższych latach wybudowana zostanie kanalizacja, sieć gazowa oraz nowa infrastruktura drogowa.

- Inwestycja obejmuje obszar całego osiedla. Tak kompleksowo w naszym mieście nie podchodzono jeszcze do inwestycji. -prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Łącznie w projekt zaangażowane są trzy podmioty: Wod-Kan wybuduje kanalizację sanitarną i deszczowa, Urząd Miasta Skierniewice zrealizuje roboty drogowe oraz Polska Spółka Gazownictwa odpowiedzialna za sieć gazową. Do maja roku 2021 powstanie ok 3,25 km sieci kanalizacji sanitarnej, 2,27 km kanalizacji deszczowej. Ta część inwestycji warta jest ponad 7,2 mln zł.

Nową jakość zyskają także osiedlowe ulice, których łączna długość to 2,65 km. Wzdłuż wyremontowanych dróg pojawią chodniki, zjazdy do posesji oraz oświetlenie LEDowe. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa doświetlone będą przejścia dla pieszych, a skrzyżowania ulic zostaną wyniesione tworząc progi zwalniające. Według wstępnych szacunków przebudowa dróg, którą finansować będzie skierniewicki ratusz, kosztować będzie ok. 10 mln zł. Ale to nie koniec zmian. Dzięki dobrej koordynacji udało się włączyć w inwestycję również Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Spółka równolegle z robotami kanalizacyjnymi prowadzić będzie budowę sieci gazowej.

Inwestycja kanalizacyjna na os. Halinów jest fragmentem szerszego planu realizowanego w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice – etap III". Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan na realizację projektu wartego ponad 42 mln zł. pozyskał dofinansowanie w wysokości 21,5 mln zł.

Źródło: UM Skierniewice