wersja testowa serwisu

Rusza remont budynku przy ul. Kozietulskiego 3

kozietulskiego3_1mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Budynek wykorzystywany przez szereg stowarzyszeń i instytucji, mieszczący się przy ul. Kozietulskiego 3, do końca czerwca zmieni swoje oblicze. Inwestycja zostanie zrealizowana ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Pod koniec ubiegłego roku podpisano umowę z wykonawcą inwestycją. Prace już ruszyły i obejmują m.in. wykonanie docieplenia ścian i fundamentów, wymianę okien i drzwi a także remont elewacji. Zmiany nie ominą także instalacji c.o i c.w.u. oraz kotła. Urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie zostaną dostosowane do współcześnie obowiązujących standardów. Bezpieczeństwo poprawi gruntowny remont wewnętrznej instalacji gazowej. Budynek będzie zużywał mniej energii elektrycznej, bowiem wymienione zostanie oświetlenie wewnętrzne na energooszczędne. Całość prac kosztować będzie niewiele ponad 682 tys. zł.

Ratusz od początku zabiegał w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie tej inwestycji. Korzystając z naboru do programu racjonalizacji zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych udało się pozyskać dotację w kwocie 178 810,00 oraz niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 76 633,00. Dzięki wsparciu ostateczny koszt inwestycji będzie mniejszy od zakładanego o blisko 40%.

Całość prac powinna zostać zakończona do końca czerwca. Z początkiem lipca Skierniewickie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Ametyst", Ośrodek Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Punkt Wspierająco-Edukacyjny „Zrozumieć Dziecko" czy Hostel – dla ofiar przemocy domowej, rozpoczną pracę w zupełnie nowej rzeczywistości.

źródło: UM Skierniewice