wersja testowa serwisu

Skierniewice: Jutro ruszają miejskie przedszkola

przedszkolenr8mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Skierniewickie przedszkola wznawiają działalność. Priorytetem jest bezpieczeństwo.

– Musimy zadbać o to, aby uczęszczanie do przedszkoli było przede wszystkim bezpieczne dla dzieci. Wdrażamy odpowiednie kroki Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Skierniewickie przedszkola wznawiają działalność od 20 maja. Zanim jednak do tego dojdzie, placówki skontaktują się z rodzicami, którzy deklarowali chęć posłania dzieci do przedszkola. Rzeczywistość będzie wyglądała nieco inaczej niż dotychczas. W życie wejdą nowe wytyczne. Wszystko w trosce o zdrowie najmłodszych.

W najbliższym czasie na stronach internetowych poszczególnych placówek, udostępnione zostaną szczegółowe procedury bezpieczeństwa. Będą to wytyczne postępowania zarówno dla rodziców i dzieci jaki i dla pracowników. W pierwszej kolejności miejsca w placówkach przygotowane są dla dzieci osób pracujących w ochronie zdrowia czy służbach mundurowych. Ponadto obostrzenia epidemiologiczne powodują, że miejsc w przedszkolach jest mniej. Dlatego zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu z przedszkolami, które posiadają szczegółowe informacje i udzielają ich zainteresowanym.

Wykaz przedszkoli wraz z danymi kontaktowymi na naszej stronie znajdziecie tu: http://www.skierniewice.eu/urzad-miata/edukacja-i-sprawy-spoleczne/placowki-publiczne/przedszkola/.

źródło: UM Skierniewice