Ruszył cykl konferencji o bezpieczeństwie. Na początek "bezpieczne bankowanie"

249-16863_20230422-051657_1
fot. KMP w Skierniewicach

W auli Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach odbyła się konferencja pn. „Bezpieczne bankowanie".

Oszustwa bankowe są poważnym zagrożeniem dla każdego kto korzysta z bankowości elektronicznej czy portali społecznościowych. W ostatnim czasie odnotowywany jest wzrost przestępczości z tej kategorii. Organizacja przedsięwzięcia miała cel informacyjny, ale również prewencyjny, zapobieganie czynom przestępnym, godzącym w sektor finansowy. Uczestnicy konferencji, prowadzonej i koordynowanej przez I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, podinsp. Arkadiusza Knapa, mieli możliwość uzyskania wielu niezwykle ciekawych ale i praktycznych informacji dotyczących obszaru przestępczości bankowej. 

Prelegenci konferencji przybliżyli tematykę we wszechstronnym ujęciu. Uczestnicy mogli zatem poznać nowe metody działania oszustów internetowych, dowiedzieć się jak chronić siebie i swoje pieniądze w cyfrowej rzeczywistości. Jednym z elementów była również analiza psychologiczno-socjologiczna natury człowieka i powodów, dla których przestępcy tak łatwo potrafią nami manipulować. 

- Prelegentami konferencji byli przedstawiciele Policji: sierż.szt. Katarzyna Lesiak z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Łodzi, podinsp. Arkadiusz Knap, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, mł.asp. Ilona Brugger-Majewska z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ale także radca prawny ze Związku Banków Polskich Pan Paweł Szulik, dr.inż. Marian Urbanek z ASNB i mgr inż. Michał Bystranin z firmy FCR Sp. Z o.o.. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji szkolnych, inspekcji i służb z terenu miasta i powiatu skierniewickiego oraz przedsiębiorstw, a także studenci uczelni i młodzież szkolna. Konferencja była również dostępna dla osób niesłyszących dzięki udziałowi tłumacza języka migowego on-line - mówi nadkom. Magdalena Studniarek.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanych treści a także skorzystali z możliwości zadawania pytań. Liczymy, że zaprezentowane treści przyczynią się do wzrostu świadomości zagrożeń w sieci a co za tym pozwoli na lepszą ochronę nas i naszych finansów.

„Bezpieczne bankowanie" to tematyka inaugurująca planowany cykl konferencji kierowanych do lokalnego społeczeństwa.

Zobacz zdjęcia: