Siedemnaście medali pływaków UKS Nawa w Pucharze Polski!

277764831_3128672940733129_2045640670812801128_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

17 medali (8 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych) wywalczyli reprezentanci klubu UKS Nawa podczas startów w zawodach z cyklu Grand Prix – Puchar Polski w pływaniu, które rozegrano w miniony weekend na olimpijskiej pływalni Aqua w Lublinie.

Najlepszą zawodniczką w kategorii juniorów została skierniewiczanka - Alicja Rodziewicz, która aż sześciokrotnie stawała na podium, z czego pięciokrotnie na najwyższym stopniu w konkurencjach: 50, 100 i 200 m stylem motylkowym i 200, 400 m stylem zmiennym. Była też druga na 200 m stylem grzbietowym.

Ze znakomitej strony pokazały się również: Zuzanna Denisiewicz, dwukrotnie pierwsza na dystansach: 200 m stylem grzbietowym o zmiennym i dwukrotnie druga na 100 m stylem grzbietowym i 400 m stylem zmiennym oraz Weronika Lesiak, pierwsza na 50 m stylem klasycznym i trzecia na 200 m stylem zmiennym.

Podwójne powody do radości miał również Bartłomiej Karwat, drugi i trzeci na kolejno 200 i 100 m stylem motylkowym. Swoje krążki zdobyli także: Joanna Świderska, trzecia na 200 m stylem motylkowym, Julia Furmańska, trzecia na 200 m stylem motylkowym i Pola Drążkiewicz, trzecia na 200 m stylem klasycznym. Dzięki transmisji na żywo w TVP SPORT sukcesy reprezentantów UKS NAWA Skierniewice mogli śledzić kibice z całej Polski.

Pamela Broniarek z kolejnym sukcesem

Pamela Broniarek wywalczyła brązowy medal w zawodach Grand Prix Polski z Aquathlonie w Mińsku Mazowieckim. Skierniewiczanka osiągnęła wynik: 400 m pływanie (5:15:13) oraz 5 km bieg (20:34:64).

źródło: UM Skierniewice