wersja testowa serwisu

Skierniewice: Przed nami kolejna edycja Biegu Papieskiego. Zawody już w niedzielę

dsc_0438_00054mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

17 października skierniewiczanie kolejny już raz na sportowo oddadzą cześć wielkiemu Polakowi – św. Janowi Pawłowi II, biorąc udział w szóstym już papieskim biegu. Do pokonania blisko 7 km trasy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wszystko rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (14.10) w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach przy ul. Armii Krajowej, gdzie o godz. 11:30 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Papieża Polaka. Następnie około godz. 13:00 biegacze wystartują z parkingu przed kościołem i pokonają 7-o kilometrowy odcinek ulicami: Armii Krajowej, Łowicką, Wyszyńskiego, Rataja, Sobieskiego, Sienkiewicza, Konstytucji 3-go Maja, Prymasowską, Senatorską, Batorego, św. Stanisława, Rawską, Niepodległości, Kilińskiego, kończąc na Placu Jana Pawła II przed kościołem garnizonowym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na miejscu tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Spotkanie zakończy krótka modlitwa pod pomnikiem oraz wspólne odśpiewanie papieskiej barki. Udział w biegu jest bezpłatny

Przypomnijmy, że w roku ubiegły bieg odbył się w nieco innej formie. Ze względu na pandemię koronawirusa, uczestnicy biegli zupełnie inną trasą po terenach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, pokonując odcinek indywidualnie. Medale były przekazywane przed startem, a każdy uczestnik po pokonaniu odcinka, wrzucał fotkę na mecie na media społecznościowe. Cel, intencja od lat są jednak niezmienne.

Przypominamy, że VI Bieg Papieski jak zawsze będzie miał charakter intencyjny, a uczestnicy będą poruszali się w zwartej grupie, bez ścigania. Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny, a impreza współfinansowana jest ze środków Miasta Skierniewice. Do zobaczenia na starcie.

Organizatorami biegu są Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz parafia garnizonowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

PROGRAM BIEGU:

11:30 - Uroczysta msza święta
12:45-12:55 - Zbiórka uczestników biegu
13:00 - START Biegu
14:00 – ZAKOŃCZENIE

źródło: UM Skierniewice