wersja testowa serwisu

Skierniewice: Ulica Mszczonowska zmieni się nie do poznania

mszczonowska3klOWfqWibGpC785HlXs

Jedna z głównych ulic w Skierniewicach przechodzi gruntowną metamorfozę. Zniknęły żywopłoty, a w ich miejsce już wiosną pojawią się nowe rośliny.

Odcinek ulicy Mszczonowskiej od ronda do skrzyżowania z ulicą Kopernika całkowicie zmieni swoje oblicze. Pod koniec zeszłego roku żywopłot, który odradzał ciągi piesze od jezdni został usunięty. Była to odpowiedź ratusza na apele mieszkańców tego regionu Skierniewic, którzy chcieli poprawy bezpieczeństwa. Jak informowali, żywopłoty zasłaniały przejścia dla pieszych, utrudniając kierowcom obserwację zbliżających się do nich osób. W miejsce usuniętych roślin posadzone zostaną nowe, jednak nie będą one przeszkadzały kierowcom i pieszym. Wzdłuż jezdni pojawią się po jednej stronie 62 kolumnowe grusze, a po drugiej krzewy pęcherznicy (To roślina odporna na sól, nie jest to bez znaczenia biorąc pod uwagę sezon zimowy.)

Na ostateczny efekt metamorfozy będziemy musieli jeszcze poczekać, choć dzięki sprzyjającej aurze udało się wykonać część nasadzeń. Kolejne prace rozpoczną się dopiero wraz z poprawą warunków atmosferycznych. Zakład Utrzymania Miasta posadzi pozostałe rośliny, a wokół nich posieje trawę. Całość prac kosztować będzie ok. 250 tys. zł.

źródło: UM Skierniewice