wersja testowa serwisu

Skierniewice: Złodziej samochodu zatrzymany, miał przy sobie narkotyki. Grozi mu 10 lat więzienia.

249-133265
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci odzyskali skradzionego Fiata Uno i zatrzymali sprawcę kradzieży. 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, posiadał natomiast amfetaminę. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków.

W nocy z 14 na 15 lipca 2021 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego skierniewickiej komendy patrolowali teren osiedla Widok. Tuż po północy, na stacji paliw funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy marki Fiat Uno, który przypominał pojazd skradziony poprzedniego dnia. W samochodzie nie było kierowcy, a na miejscu pasażera siedziała kobieta. Mundurowi obserwowali pojazd i gdy pojawił się kierowca, podjęli interwencję.

Okazało się, że samochód faktycznie był skradziony. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Twierdził, że samochód pożyczył od znajomego, lecz nie potrafił powiedzieć, gdzie ten znajomy mieszka. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli dilerkę z amfetaminą w ilości około 0,8 grama.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia 30-latek przyznał się do kradzieży pojazdu oraz do posiadania narkotyków. Usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji psychotropowych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Skierniewicach