Skierniewicka Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o samochód terenowy

dsc05047mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Skierniewiccy druhowie strażacy ochotnicy otrzymali od firmy PGE Dystrybucja samochód terenowy. To wydarzenie zgromadziło nie tylko strażaków, ale także osobistości, które zainicjowały przekazanie tego ważnego sprzętu.

Park maszynowy skierniewickich strażaków ochotników zyskał nowego członka - nowoczesny samochód terenowy. To wyjątkowe wydarzenie było możliwe dzięki owocnej współpracy z firmą PGE Dystrybucja. Już teraz strażacy mają plan na wykorzystanie tego pojazdu, który ma służyć przede wszystkim celom ratowniczym i rozpoznawczym. Co więcej, w przyszłości ma być także uzupełnieniem specjalnej łodzi, która jest już na wyposażeniu skierniewickich ochotników. To doskonała wiadomość dla całego miasta, gdyż taki sprzęt znacząco poprawi skuteczność działań ratunkowych.

Prezydent Krzysztof Jażdżyk wyraził swoją radość z powodu nowego nabytku skierniewickich druhów: "Cieszę się, że ten sprzęt trafił do naszego miasta i do naszej jednostki. Skierniewiczanie dobrze wiedzą, że na naszych druhów zawsze można liczyć. Angażują się całym sercem w wiele działań, i wierzę, że ten samochód jeszcze bardziej ułatwi im służbę dla miasta i jego mieszkańców."

Prezes PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek, również wyraził swoje zadowolenie z nowego sprzętu: "Cieszę się, że PGE Dystrybucja może uczestniczyć w takich inicjatywach i pragnę zapewnić, że będziemy rozwijać ten program i zasilać jednostki OSP w sprzęt, tak im potrzebny." Prezes Kwasek, dodatkowo podkreślił, że przekazane auto zostanie wyposażone w nowe opony, co zapewni jego gotowość do działania niezależnie od warunków terenowych. Jest to dowód na zaangażowanie firmy w rozwijanie programów pomocowych na rzecz lokalnych społeczności.

To wyjątkowe wydarzenie jest świadectwem współpracy między firmą a społecznością lokalną, która pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Skierniewic. Samochód terenowy stanie się nieocenionym narzędziem w rękach strażaków ochotników, którzy zawsze gotowi są pomóc w potrzebie.

W czasie uroczystości nie zabrakło także ważnych gości. Senator Rafał Ambrozik, poseł Grzegorz Wojciechowski, prezes PKP Cargo Dariusz Seliga oraz komendant Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, Mariusz Wielgosz, wsparli strażaków w tej szczególnej chwili.

źródło: UM Skierniewice