wersja testowa serwisu

Skierniewice: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zmienia siedzibę

mopr_mmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Skierniewicach od 25 października rozpocznie funkcjonowanie w nowym miejscu. Siedziba MOPR będzie teraz znajdować się w dawnym budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy alei Niepodległości 4.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie to jedna z samorządowych instytucji, która każdego dnia bezpośrednio pracuje z mieszkańcami Skierniewic. Prócz pomocy środowiskowej i wsparcia rodzin, w jednostce realizowane są sprawy związane choćby z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przy ośrodku działa także Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Mnogość spraw przekłada się na dużą liczbę interesantów, którzy potrzebują bezpośredniego kontaktu z pracownikami. Zaadaptowana przestrzeń budynku przy al. Niepodległości 4 usprawni działanie instytucji i poprawi komfort obsługi mieszkańców.

- Będziemy zajmowali parter budynku byłego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Skierniewicach. Skierniewiczanie doskonale kojarzą charakterystyczny budynek przy al. Niepodległości 4. Będziemy mieli tam do dyspozycji około 500 metrów kwadratowych. To większa przestrzeń niż przy ulicy Senatorskiej, co przełoży się to na komfort obsługi interesantów. Rok pandemii pokazał nam, jak ważna jest bezpieczna przestrzeń, która pozwala zachować odpowiedni dystans - tłumaczy dyrektor Barbara Jarczewska.

Co ważne, parterowa przestrzeń jest także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do drzwi budynku prowadzi specjalny podjazd. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Skierniewicach rozpocznie działanie w nowym miejscu w poniedziałek 25 października. Obecnie trwa ostatni etap związany z przenosinami sprzętu oraz niezbędnej dokumentacji.

źródło: UM Skierniewice