wersja testowa serwisu

Skierniewicki ratusz przetransportuje seniorów na szczepienia

szczepienie_seniorow_ikonamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Skierniewicki ratusz wesprze seniorów w trakcie akcji szczepienia. W mieście uruchomiony zostanie specjalny transport dla seniorów, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień. Pomocowe numery ruszają już niebawem.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura ma być prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepione będą następne grupy Polaków. W etapie 1 zaszczepić będą mogli się m.in. seniorzy. Jak informuje Kancelaria Premiera, na szczepienia od 15 stycznia będą mogli umawiać się seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia. Osoby po 70. roku życia swoją kolejkę będą mogły zarezerwować po 22 stycznia, natomiast trzy dni później działanie powinno zostać wdrożone w życie. Skierniewicki ratusz już dziś wychodzi z akcją wsparcia dowozu seniorów do punktów szczepienia. 

– Ruszamy z akcją wsparcia szczepienia seniorów. Najpierw osoba starsza umawia się na wizytę, następnie gdy nie ma transportu lub ma problemy z poruszaniem się, kontaktuje się z nami w celu umówienia terminu przejazdu. Nasze Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skierniewicach koordynuje te logistyczne działanie – informuje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Dla skierniewickich seniorów, którzy chcieliby skorzystać z transportu, udostępnione zostały dwa numery telefonów: 885 909 902 oraz 885 909 904. Kontakt dostępny jest w godzinach od 8:00 do 22:00.

Szczegółowe i aktualne informacje na temat formalnej realizacji szczepień znaleźć można na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie. 16 grudnia ruszyła także bezpłatna, całodobowa infolinia dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Bezpłatny, całodobowy numer: 989. Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

źródło: UM Skierniewice