wersja testowa serwisu

Skierniewicki sport już prawie „odmrożony”

dsc_0535_00004klOWfqWibGpC785HlXs
fot. Urząd Miasta Skierniewice

W całym kraju wystartował trzeci etap odmrażania sportu. W Skierniewicach wszystko odbyło się na tyle sprawnie, że od poniedziałku sportowcy wrócili do treningów na wszystkich obiektach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Od 18 maja na nowych zasadach funkcjonują skierniewickie obiekty sportowe. Otwarte zostały hale i sale, zwiększyły się limity osób przebywających na boiskach, wydłużono godziny funkcjonowania obiektów oraz zniesiono ograniczenia wiekowe [Szczegółowo nowe zasady opisaliśmy TUTAJ].

W związku z tym w poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta, sanepidu i ośrodka sportu i rekreacji z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych, działających w naszym mieście.

Spotkanie miało charakter informacyjny. Odpowiadaliśmy na pytania, wyjaśnialiśmy wątpliwości – relacjonuje prezes spółki Marek Kujawski. Jak dodaje, decyzja o otwarciu zapadła jeszcze przed weekendem. – Kluby dowiedziały się o nowych zasadach w weekend. Mogły zatem swobodnie planować sobie treningi i harmonogramy wynajmowania hal i obiektów. W większości, bazowano na dawnych rezerwacjach. Wszystko odbyło się sprawnie bez żadnych opóźnień – dodaje.

– Wszystko jest płynnie, jak należy. Nie jesteśmy spóźnieni. Cieszymy się, że już wchodzimy na obiekty – opowiada Kinga El-Ward przedstawicielka MMKS Ósemka Skierniewice obecna na spotkaniu. – Do tej pory trenowaliśmy na zewnętrznych obiektach. Wcześniej każdy zawodnik wykonywał zalecane treningi w domu. Nasi koszykarze dobrze spożytkowali przerwę. Teraz z radością wracają na hale. Treningi będą odbywały się zgodnie z grafikiem, który został zamrożony na czas pandemii – informuje.

Problemów z organizacją zajęć nie miały także inne kluby sportowe. Warto dodać, że rezerwacje klubowe w większości nie zmieniły się. Obiekty były otwarte dla klubów i stowarzyszeń od godz. 16:00. Od rana, hale i orliki były zarezerwowane dla szkół.

Podczas spotkania dopytywano o szczegóły nowego rozporządzenia m.in.: o dezynfekcję sprzętu, ilościowych ograniczeń na treningach czy zasad bezpieczeństwa. Padły pytania o letnie obozy sportowe. Dopytywano także o limity sportowców na skierniewickich halach.

- Najmniejsza jest hala sportowa nr 1, która ma 800 m2 powierzchni i w świetle nowych przepisów, jednocześnie może przebywać na niej 18 osób (16 zawodników i 2 trenerów) – informuje Darek Skoczylas z OSiR. - 1100 m2 ma obiekt przy ul. Tetmajera, a treningi przeprowadzi tam jednocześnie 24 sportowców i dwóch trenerów. Największe możliwości mają użytkownicy hali nr 2 przy ul. Pomologicznej, która od 18 maja posłuży 32 zawodnikom i 3 trenerom. Należy pamiętać, że dopuszczona jest możliwość podziału na sektory.

Dobre wieści od sanepidu..

Jak odmrażanie sportu wygląda z perspektywy sanepidu w Skierniewicach

– Powoli idziemy do przodu i zauważamy, że coraz większa aktywność jest możliwa, a wręcz zalecana. Nie od dziś wiadomo, że sport wspomaga nasz układ immunologiczny. Pozwala ochronić się nam przed kolejnymi chorobami, nie tylko związanymi z covid, ale tymi tradycyjnymi, które już znamy – tłumaczy Justyna Łukasik, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Skierniewicach, która zapowiada, że kolejne zdejmowanie sportowych obostrzeń planowane jest na początek czerwca. - Według wstępnych ustaleń, kolejny czwarty etap ma zostać wdrożony na początku czerwca. Jest to jednak uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w całym kraju. Na ten moment mamy dobre prognozy. Obecnie jesteśmy na etapie delikatnego wyciszania. Na dzień dzisiejszy w Skierniewicach nie mamy aktywnych źródeł zakażenia – nie mamy żadnej osoby zakażonej. Mamy parę przypadków w powiecie, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że z kolejnymi dniami i one będą wygaszane - dodaje.

Program otwarcia obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji [TUTAJ]

źródło: UM Skierniewice