wersja testowa serwisu

Skierniewickie szkoły ponadpodstawowe z nowym sprzętem

tablicamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

W czterech skierniewickich szkołach ponadpodstawowych pojawi się nowoczesny sprzęt multimedialny. Dofinansowanie na ten cel, ratusz otrzymał z programu „Aktywna tablica".

Skierniewicki ratusz po raz kolejny skorzystał z możliwości pozyskania dofinansowania z programu "Aktywna Tablica". Tym razem sprzęt trafi do szkół ponadpodstawowych a dokładnie: LO im. Bolesława Prusa, ZSZ nr 1 im. J. Piłsudskiego, ZSZ Nr 3 im. Wisławy Szymborskiej oraz ZSZ nr 4 im. ppłk Romualda Sulińskiego. Każda z wymienionych placówek otrzyma po 14 tys zł. na zakupy m.in. tablic interaktywnych, projektorów, głośników czy interaktywnych monitorów dotykowych. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę czyli w tym wypadku Urzędu Miasta Skierniewice.

Przypomnijmy że już wcześniej z tego samego źródła udało się pozyskać dla skierniewickich szkół 56 tys zł. Z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych skorzystały szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5.

źródło: UM Skierniewice