wersja testowa serwisu

Skierniewickie ulice zachwycają letnimi kompozycjami

untitled-0616mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Odmiany begonii, pelargonii, aksamitek, rosyjskiej szałwii, róż i imponujących traw od kilku tygodni zdobią bowiem rabaty przy głównych ulicach. To efekt corocznej współpracy urzędników z Zakładem Utrzymania Miasta.

Skierniewice kwitną nie tylko wiosną, ale również latem. Dziś miejskie ulice zachwycają kolorami, a wszystko dzięki sprawnym działaniom urzędników i pracowników ZUM, którzy wiosną zadbali o odpowiednią pielęgnację i zakup roślin. Miasto Skierniewice przekazało na ten cel blisko 150 tys. zł. Mieszkańcy przyzwyczaili się do takich widoków.

Przypomnijmy, że wczesną wiosną z dumą podziwiali pastelowe krokusy i bratki. Następnie przyszedł czas na jeszcze piękniejsze tulipany. Innymi słowy, dzięki staraniom władz miasta, Skierniewice kwitną przez cały sezon wiosenno – letni.


Najwięcej kwiecistych kompozycji widać w centrum. Na płycie rynku stanęły „piramidy", a na latarniach wokół zawisły donice z różowo-czerwonymi pelargoniami. Kolorowo jest też na ul. Senatorskiej. Kolorami wypełniło się nie tylko w serce miasta, ale również ronda w centrum, na widoku oraz główne skrzyżowania ulic w mieście m. in.: Pomologicznej - Rybickiego, Nowobielańskiej – Widok, Senatorskiej – Prymasowskiej, Sienkiewicza – Sobieskiego - 3 Maja – Jagiellońskiej czy Jagiellońskiej – Strykowskiej. W kolorowych barwach jest także skwer Strakacza. Imponująco prezentują się też dwa najnowsze ronda: imienia Ireny Rep oraz u zbiegu ulic: Rawskiej – Kilińskiego - Niepodległości, które wypełniły bajeczne odmiany róż, traw oraz szałwii Perowskiej. Kwieciście zrobiło się też wzdłuż Al. Rataja.

Źródło: UM Skierniewice