Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 9 w Skierniewicach

249-180500
fot. KMP w Skierniewicach

Uczniowie klas 2 Szkoły Podstawowej numer 9 w Skierniewicach miały okazję spotkać się dzielnicowym oraz przewodnikiem psa. Podczas spotkania omówiono wiele ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 9 w Skierniewicach 25 października 2023 roku spotkały się z policjantami skierniewickiej komendy. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i było dedykowane uczniom klas drugich. W spotkaniu wzięła udział grupa około 160 osób. Pogadankę dla dzieci poprowadził dzielnicowy z rejonu osiedla Widok starszy sierżant Mateusz Stefaniak. Niecodzienną atrakcją dla dzieci był przygotowany przez przewodnika młodszego aspiranta Edytę Mądrzycką pokaz z udziałem psa służbowego o imieniu Pasja. 

- Podczas spotkania dzieci uzyskały cenne informacje na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach w domu, w kontaktach z obcymi osobami, czy też w drodze do szkoły, ale również o tym jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego. Nie lada gratką na pewno był udział psa służbowego. Dzieci z zainteresowaniem chłonęły wiedzę o tym jak bezpiecznie zachowywać się w kontakcie z psem czy też jak prawidłowo odczytywać mowę ciała zwierzaka - mówi nadkomisarz Magdalena Studniarek.