wersja testowa serwisu

Środki ochronne od VEKA Polska trafiły do skierniewickiego hospicjum

Untitled
fot. VEKA Polska

Hospicjum im. Anny Olszewskiej, to tutaj trafiły maseczki i płyny do dezynfekcji od firmy VEKA Polska. Producent profili okiennych ze Skierniewic, tym razem swoją pomocną dłoń skierował do placówki, która dba o osoby z zaawansowanymi chorobami nowotworowymi. Wcześniej wsparł również skierniewicki szpital oraz bolesławiecki szpital jednoimienny. 

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo personelu i podopiecznych, Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach na swoim profilu na Facebook'u apelowało o pomoc w uzupełnieniu braku podstawowych środków ochronnych. Hospicjum, tak jak wiele innych placówek opiekuńczo-medycznych w całej Polsce nie było przygotowane na starcie z pandemią. Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że maski, płyny do dezynfekcji okażą się tak niezbędne w opiece nad chorymi  i, że będą potrzebne aż w takiej ilości.

Firma VEKA Polska, która od początku kwietnia wspiera i uzupełnia niedobory środków ochronnych w potrzebujących placówkach medycznych, postanowiła odpowiedzieć na apel hospicjum. Przekazała na jego rzecz maseczki oraz płyny do dezynfekcji, które pozwolą zabezpieczyć personel hospicjum, ten pracujący stacjonarnie, jak i ten dojeżdżający do chorych, przebywających w domach.

- To naprawdę wyjątkowo trudna sytuacja dla nas wszystkich. W takim momentach, jak pandemia należy się solidaryzować i jeśli dysponuje się takimi możliwościami to pomagać. W mediach słyszy się o prężnie działających oddziałach wolontariuszy Widzialnej Ręki czy wzruszających prywatnych inicjatywach niesienia pomocy. Chcemy dołączyć do tych osób, jednostek, które działają dla wspólnego dobra. Przekazując środki ochronne dla skierniewickiego, bolesławieckiego szpitala, czy teraz dla hospicjum chcemy choć trochę pomóc - mówi przedstawiciel firmy VEKA Polska.