wersja testowa serwisu

Startuje nabór do Tygrysiej Akademii dla osób z niepełnosprawnościami

244415018_932237927502866_4946871020178187363_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Startuje sekcja judo dla osób z niepełnosprawnościami. Akademia Sztuk Walki Tiger zapraszam na bezpłatne zajęcia. Pierwszy trening już 12 października.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o ciekawej inicjatywie zaproponowanej przez Akademię Sztuk Walki Tiger Skierniewice. Wraz z nowym rokiem szkolnym klub zdecydował się na stworzenie akademii judo dla osób z niepełnosprawnościami. Mamy dobre wiadomości.

- Właśnie ruszyły zapisy do sekcji judo dla osób z niepełnosprawnością – zachęca jeden z założycieli akademii Paweł Mróz. - Zajęcia będą całkowicie bezpłatne, a pierwszy trening odbędzie się już 12 października. Poprowadzi je wykwalifikowany instruktor Krzysztof Ciszewski. Zapraszamy do kontaktu z ASW Tiger. Tiger Skierniewice klubem dla wszystkich Skierniewiczan – dodaje.

Przypomnijmy, że pomysł na utworzenie Tygrysiej Akademii dla osób Niepełnosprawnych pojawił się na początku tego roku.

- W Skierniewicach i okolicach nie brakuje niepełnosprawnych sportowców, którzy pasjonują się właśnie tą dyscypliną. Akademia stworzy im doskonałe warunki do treningów, a nawet rywalizacji o najwyższe cele, jak chociażby walki o medale na Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata - dodaje Andrzej Umański.

Warto dodać, że w całym kraju na ten moment działa zaledwie kilka podobnych szkółek. Najpopularniejsze znajdziemy w Poznaniu i w Gdańsku. W Skierniewicach taką sekcję mają nieliczne kluby.

- Chcemy stworzyć projekt na wysoką skalę, atrakcyjny dla tej grupy społecznej - dodaje Krzysztof Ciszewski. W klubie liczą na owocną współpracę z „dziewiątką" oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Skierniewicach. - Jesteśmy po rozmowach, wszystko jest dopięte na ostatni guzik - zapewniają przedstawiciele klubu.

Zajęcia będzie prowadził m. in.: Krzysztof Ciszewski, który ukończył studia podyplomowe Oligofrenopedagogiczne i ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, przez wiele lat prowadząc zajęcia wychowania fizycznego w Zespole Szkół integracyjnych nr 9.

źródło: UM Skierniewice