Stypendia dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych od Premiera i ministra MEN

1460x616
Łódzki Urząd Wojewódzki

Najlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego odebrali w czwartek, 9 lutego stypendia Premiera oraz Ministra Edukacji i Nauki.

- Jesteście najlepsi z najlepszych. Stypendia, które dzisiaj otrzymujecie są istotne, ale kluczową nagrodą jest wiedza. Na co dzień podchodzicie do nauki w sposób szczególny – pełen poświęcenia i pasji. Gratuluję Wam wyróżnień i życzę dalszych sukcesów oraz niegasnącej motywacji do rozwijania talentów i zainteresowań - zaznaczył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Niezwykle cieszy fakt, że w tym roku, w porównaniu do poprzednich edycji, uhonorowanych zostało znacznie więcej uczniów. Wśród szkół z największą liczbą wyróżnionych uczniów znalazły się:

  • Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" w Łodzi – 8 uczniów
  • Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkie w Łodzi – 6 uczniów
  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim – 4 uczniów


Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


Źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki