wersja testowa serwisu

Święto jest w nas! 19 września rusza interaktywne studio Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

maczek_2020mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Archiwalne materiały, debata z ekspertami Instytutu Ogrodnictwa, wreszcie rozmowy z ludźmi, którzy od lat tworzą Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw... 19 września startujemy z wyjątkowym, internetowym studiem "SKOiW43".

Czas pandemii koronawirusa niewątpliwie wpłynął na obraz kulturalnego życia Skierniewic. O ile małe formy powracają do kalendarza lokalnych wydarzeń, o tyle największe miejskie przedsięwzięcie - Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw - w tym roku nie mogło zostać zorganizowane w formule dotychczas znanej. Mimo pomysłów na alternatywne rozwiązania, bezpieczeństwo mieszkańców i gości okazało się priorytetem. Nie oznacza to jednak, że wyjątkowa tradycja kojarzenia trzeciego weekendu września z ogromnym skierniewickim świętowaniem zostanie przerwana. 19 września udowodnimy, że święto jest w nas!

- Można powiedzieć, że to nasz plan "C". W tym roku w ratuszu przygotowywaliśmy się na każdą okoliczność, tworząc alternatywne scenariusze organizacji naszej największej imprezy. Skoro tradycyjne święto oraz jego modułowa wersja nie mogą zostać zorganizowane z uwagi na reżim sanitarny, postanowiliśmy udowodnić, że święto jest w nas. Stąd pomysł na stworzenie specjalnego internetowego studia 43. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw - tłumaczy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

19 września od godziny 10:00 na kanałach społecznościowych Miasta Skierniewice rozpocznie się kilkugodzinny program "na żywo", w którym widzowie będą mogli powrócić do przeszłości święta, posłuchać ciekawych rozmów, zobaczyć wyjątkowe materiały oraz podyskutować o przyszłości tego wydarzenia. Nie zabraknie także szczególnego zaangażowania skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa, który przygotował zastrzyk merytorycznej treści, podkreślającej, że Skierniewice pozostają Stolicą Nauk Ogrodniczych. W planach jest m.in. ekspercka debata, która dotyczy promocji zakupów polskich produktów. Święto to także wyjątkowe smaki, dlatego w studiu nie zabraknie strefy gotowania, z najlepszymi kulinarnymi pokazami.

- To będzie zupełnie nowe doświadczenie w skali miasta i dotychczasowej tradycji Święta. Internetowe studio będzie w pełni interaktywne, dlatego liczymy na spory udział mieszkańców. Zdradzę, że nie zabraknie niespodzianek - dodaje Przemysław Rybicki, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

W trzeci weekend września nie zabraknie dodatkowych atrakcji, które umilą i wypełnią ofertę kulturalną miasta. Skierniewicki magistrat przygotował II odsłonę Fiesty Balonowej oraz zupełną nowość - Festiwal Światła, który odbędzie się w skierniewickim parku.

Szczegółów na temat wydarzeń warto szukać na profilach: www.fb.com/kochamSkierniewice oraz www.fb.com/skoiw.skierniewice.

źródło: UM Skierniewice