wersja testowa serwisu

Szczęśliwy finał poszukiwań 83-latka ze Skierniewic. Pomógł emerytowany policjant

policja_noc_blisko

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 83-letniego skierniewiczanina, którego zaginięcie zgłosiła jego córka dzień wcześniej. Mężczyzna został zauważony przez emerytowanego policjanta, który powiadomił służby. Dzięki wzorowej postawie obywatela, zaginiony wrócił do domu.

18 listopada 2021 roku w godzinach wieczornych, mieszkanka Skierniewic zgłosiła policjantom zaginięcie swojego ojca. 83-latek ostatni raz był widziany w dniu zgłoszenia około godziny 16:00, gdy jechał rowerem na terenie Skierniewic. Policjanci podjęli szereg czynności dążących do ustalenia miejsca pobytu skierniewiczanina. Następnego dnia w godzinach popołudniowych otrzymali informacje, że w miejscowości Sierakowice Prawe znajduje się mężczyzna, który wyglądam przypomina zaginionego.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji, który potwierdził tożsamość 83-latka. Zaginiony skierniewiczanin został zauważony przez emerytowanego policjanta, który wykonywał prace polowe. Zainteresowało go, że starszy mężczyzna idzie samotnie wzdłuż ruchliwej drogi. Podszedł do niego i zaczął rozmawiać. Z wypowiedzi starszego mężczyzny wynikało, że nie do końca ma świadomość, gdzie się znajduje i gdzie mieszka.

Emerytowany policjant zgłosił ten fakt na numer alarmowy i zajął się skierniewiczaninem do czasu przyjazdu na miejsce służb. Dzięki wzorowej postawie obywatela, zaginiony szczęśliwie wrócił do domu.

źródło: KMP w Skierniewicach