W skierniewickim szpitalu powstanie Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Trafią tutaj pacjenci z ostrą lub zdekompensowaną niewydolnością krążenia.
Dzięki nowemu poddziałowi, pacjenci w stanie krytycznym, będą mieć szybki dostęp do kompleksowej opieki oraz zaawansowanych procedur diagnostycznych i terapeutycznych. Przyjmie on chorych z ostrymi schorzeniami kardiologicznymi, takimi jak zawały serca, ciężkie zaburzenia rytmu serca oraz w nagłych przypadkach wymagających szybkiej i skutecznej interwencji.
- Wyodrębnienie Pododdziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego pozwoli na odpowiadające współczesnym standardom leczenie pacjentów z wielochorobowością, ze schorzeniami internistycznymi, w tym przede wszystkim kardiologicznymi. Intensywny nadzór kardiologiczny daje możliwość leczenia najbardziej zagrożonych pacjentów – mówi Dariusz Jastrzębski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach. - To ważna odpowiedź na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Choroby układu krążenia stanowią w Polsce główną przyczynę zgonów przedwczesnych. Wyzwaniem współczesnej kardiologii jest dostosowanie opieki medycznej do wyzwań kryzysu demograficznego oraz do zwiększającej się zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego wśród osób w wieku produkcyjnym. Zapewnienie profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej umożliwia natychmiastową reakcję w stanie zagrożenia życia i ma fundamentalne znaczenie w ratowaniu zdrowia pacjentów.
Dariusz Jastrzębski podkreśla, że poprzez wykonywanie w szpitalu pełnego zakresu procedur intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz internistycznego chorzy w stanie zagrożenia życia będą mieć zapewnione: stały, całodobowy monitoring, szybką diagnostykę oraz optymalne leczenie.
Otwarcie pododdziału to ważny krok w rozwoju szpitala, który zapewni chorym najwyższe standardy opieki medycznej oraz specjalistyczny sprzęt. Pracuje tutaj wykwalifikowana kadra lekarzy kardiologów i pielęgniarek specjalizująca się w opiece nad pacjentami z chorobami kardiologicznymi.
źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi