wersja testowa serwisu

Szpital w Skierniewicach od jutra będzie przekształcony w zakaźny. Wiemy, co z SOR-em i innymi oddziałami

Szpital w Skierniewicach od jutra będzie przekształcony w zakaźny. Wiemy, co z SOR-em i innymi oddziałami

Od środy, 18 listopada w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach będzie prowadzona opieka dla chorych na Covid-19. Władze placówki poinformowały, jak sytuacja będzie wyglądać na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Przypomnijmy, zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego, od 18 listopada do odwołania WSS w Skierniewicach będzie realizował świadczenie opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 poprzez zapewnienie 150 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2, w tym 10 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.


Wielu mieszkańców zastanawiało się, czy w razie nagłej potrzeby zostanie im udzielona pomoc na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Władze placówki wydały komunikat w tej sprawie.


- Od dnia 18 listopada od godziny 8:00 szpital z wyłączeniem oddziałów Ortopedyczno-Urazowego, Okulistycznego, Laryngologicznego, Rehabilitacyjnego oraz częściowo Położniczo-Ginekologicznego będzie przyjmował pacjentów z rozpoznanym wynikiem Covid-19. Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie udzielał świadczeń pacjentom z urazami oraz pozostałym w stanie bezpośredniego zagrożenia życia - poinformował Dariusz Diks, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej skierniewickiego szpitala.