wersja testowa serwisu

Tak prezentuje się ukwiecony Piotrków Trybunalski! Miasto utonęło w barwach

Tak prezentuje się ukwiecony Piotrków Trybunalski! Miasto utonęło w barwach
UM Piotrków Trybunalski

Latem miasto przybiera kolorowe barwy nie tylko w parkach i na skwerach, ale i na chodnikach i deptakach. Ukwiecony Trakt Wielu Kultur prezentuje się wyjątkowo pięknie!

Letnia flora zachwyca nas przede wszystkim na łonie natury, ale trzeba przyznać, że i miasta w letnim okresie zdecydowanie pięknieją! W Piotrkowie Trybunalskim do posadzonych drzew, krzewów teraz dołączyły kompozycje kwietne. Wspólnie tworzą piękny wielokolorowy klimat w najstarszej części grodu trybunalskiego.

- W tym roku zamontowaliśmy 85 konstrukcji kwietnikowych wiszących i 15 stojących konstrukcji. Do tego na ulicach miasta ustawiliśmy 40 prostokątnych i okrągłych donic. Ponadto ukwiecono blisko 600 metrów kwadratowych na rabatach i rondach – wylicza Maciej Kutyla, miejski ogrodnik. 

W donicach, zarówno tych wiszących jak i stojących, obsadzono m.in surfinie, pelargonie, wilce oraz pacioreczniki.

- W piękne letnie dni zapraszamy do spacerów po zabytkowych częściach miasta, a szczególnie na Trakt Wielu Kultur. Tam, w czułej otulinie z kwiatów i roślin, można zobaczyć najpiękniejsze zabytki w naszym mieście. Uroki tych miejsc prezentujemy w naszym fotoreportażu - chwalą się miejscy urzędnicy.