Tenisowy weekend UKS Maków. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS i mecz ligowy

700x450-crop-90-279819059_295582982769908_4555857007292681433__20220510-062122_1

W Łobudzicach (powiat bełchatowski) odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym w kategoriach żak i senior. UKS Maków reprezentowało czworo żaków i troje seniorów.

W żakach Zosia Starzec i Janek Gołota zajęli miejsca 9-12, a Filip i Mateusz Łysakowscy 17-24. W seniorach Piotr Minkus zdobył srebrny medal i wywalczył tytuł Wicemistrza Województwa Łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych. Anna Caban zajęła IV miejsce indywidualnie. Tomasz Nowak uplasował się na pozycjach 17-24. Ponadto Piotr Minkus zdobył jeszcze dwa brązowe medale - w grze podwójnej z Tomaszem Nowakiem oraz w grze mieszanej z Anną Caban. Anna Caban do medalu brązowego w grze mieszanej dorzuciła srebro w deblu z Klaudią Jagodzińską (ULKS Moszczenica). Tak więc zawodnicy UKS zdobyli 6 medali w 6 konkurencjach.

Ponadto w niedzielę, 8 maja drużyna UKS Agaris Maków pokonała KS Energetyk Łódź 9:1. Po dwa punkty dla Makowa zdobyli Witold Uzarczyk, Michał Misiak i Piotr Minkus, a po jednym punkcie - Michał Uzarczyk oraz gry podwójne Uzarczyk/Uzarczyk i Misiak/Minkus. Był to ostatni mecz w II lidze, po którym drużyna z Makowa umocniła swoją pozycję na III miejscu w tabeli II ligi mężczyzn w sezonie 2021/2022.

źródło: UG Maków