wersja testowa serwisu

Terytorialsi szkolili się na lotnisku w Nowym Glinniku

Untitled

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w dniach 22-26 lutego br. realizowali zajęcia, których tematem było ratownictwo pola walki. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną a uczestnikami zajęć byli żołnierze przewidziani na etaty młodszego i starszego ratownika.

Część szkolenia odbyła się w koszarach 7 dywizjonu lotniczego w Nowym Glinniku. Zajęcia były podzielone na część praktyczną i teoretyczną, przeprowadzili je instruktorzy z 7. Dywizjonu Lotniczego oraz Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Podczas zajęć przyszli ratownicy zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa podczas realizacji działań ze śmigłowcami oraz naziemnych sygnałów naprowadzania i przygotowania lądowiska dla poszczególnych typów statków powietrznych.

Część praktyczna zajęć obejmowała przygotowanie rannych oraz ewakuację na pokład śmigłowców osób poszkodowanych w przypadku wystąpienia katastrof lub innych zdarzeń o charakterze masowym. Dodatkowo podczas szkolenia terytorialsi ćwiczyli przygotowanie rannych do ewakuacji z wykorzystaniem specjalistycznych noszy na pokład śmigłowca Mi-17. 

Celem szkolenia było przygotowanie żołnierzy 9ŁBOT do wsparcia służb ratowniczych i wojsk operacyjnych w przypadku wystąpienia katastrof lub innych zdarzeń na masową skalę.

Kurs zakończył się sprawdzeniem nabytych umiejętności.

Zobacz zdjęcia: