wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek na drodze Strumiany - Widawa. Nie żyje 61-letnia rowerzystka

Tragiczny wypadek na drodze Strumiany - Widawa. Nie żyje 61-letnia rowerzystka

Złoczewscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze relacji Strumiany - Widawa. Kierujący volkswagenem potrącił 61 –letnią rowerzystkę, która poniosła śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło 10 lipca 2020 r. po godz. 8.00 w terenie niezabudowanym na trasie Strumiany - Widawa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku Widawy 36- letni mieszkaniec województwa małopolskiego kierujący vw crafter potrącił poruszającą się w tym samym kierunku 61 – letnią rowerzystkę, W wyniku tego kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu wykonali oględziny i zebrali ślady na miejscu zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Wakacje to czas wypoczynku i rozrywki, jednak na drodze nie ma taryfy ulgowej. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe i oświetlenie rowerów to podstawa po zmierzchu na terenach wiejskich. Bez nich kierowca może nas nie zauważyć lub zareaguje zbyt późno. Z kolei kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność i ograniczyć zaufanie do innych użytkowników dróg. Przewidując nieprawidłowe zachowania pieszych czy rowerzystów można uniknąć potrącenia i tragedii.

Źródło: KPP Sieradz