Najważniejsze wideo w esk24

Tragiczny wypadek w Wojciechowie. Nie żyje 29-letni motocyklista

259-177537
fot. KPP Sieradz

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wojciechów w gminie Sieradz. 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Do wypadku doszło 15 września 2023 roku około godziny 7.20 w miejscowości Wojciechów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący motocyklem yamaha 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w pole. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe, w tym zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo podjętej reanimacji i wysiłku służb medycznych motocyklista zmarł. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni śledztwo prowadzone przez sieradzkich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu.

Apelujemy do kierujących o rozwagę i ostrożność. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem, drzewem czy też barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Prosimy o zachowanie rozsądku i wyobraźni!

Źródło: KPP Sieradz