wersja testowa serwisu

Trwają przygotowania do kolejnej odsłony Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

790

Wiele wskazuje na to, że 44. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się już w trzeci weekend września. Miasto podejmuje niełatwą próbę powrotu do tradycyjnej formuły wydarzenia.

Trzeci weekend września nierozerwalnie kojarzy się z największą miejską imprezą. Pandemiczny rok 2020 nie pozwolił na organizację wydarzenia w pełnym wymiarze, jednakże skierniewiczanie stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że święto, niezależnie od okoliczności i przeciwności losu, jest zakorzenione głęboko w naszej wspólnej tradycji. Udało się ją podtrzymać, a zmieniona formuła ubiegłorocznej edycji święta pozwoliła odkryć jego nowe akcenty.

W 2021 roku ratusz powraca do tematu Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw z pełnym zaangażowaniem i optymizmem, przygotowując się do znanej wszystkim formuły. Wydarzenie ma łączyć przedsięwzięcie artystyczne i kulturalne z wydarzeniem branżowym, nawiązującym do naukowo-ogrodniczego potencjału i dziedzictwa Skierniewic. 

– Chcemy powrócić do utęsknionej normalności i spędzić razem wyjątkowy czas w Skierniewicach, oczywiście w sposób bezpieczny, respektując aktualne obostrzenia. Po wielu konsultacjach i procedurach przygotowawczych mogę stwierdzić wprost: staramy się zorganizować skierniewickie święto w formule, którą znamy i lubimy. Oczywiście jest w tym podejściu dużo nadziei na to, że jesień nie przyniesie nam radykalnych zmian i pandemicznych ograniczeń – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Scenariusz zakłada, że 18 i 19 września uda się zorganizować wyjątkowe koncerty, targi i ogromny uliczny kiermasz. W ten weekend w Skierniewicach nie może zabraknąć także kolejnej Fiesty Balonowej, Festiwalu Roślinożercy i rodzinnych atrakcji w parku miejskim.

Społecznościowe wydarzenie: https://www.facebook.com/events/887559205168936/

* Organizacja wydarzenia jest uzależniona od obowiązujących wówczas centralnych obostrzeń

** Sprzedażą przestrzeni handlowej na ulicach Miasta Skierniewice zajmuje się Miejska Spółka Nawa - 512 178 899 – sprzedaż powierzchni pod stoiska handlowe (od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30). 46 833 89 69 – od poniedziałku do niedzieli od godziny 06:00 do 21:45. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: UM Skierniewice