wersja testowa serwisu

Uczniowie dwóch powiatowych szkół zakażeni koronawirusem. Trwa dezynfekcja placówek

F81D9482-3034-4A06-9E9C-B9C7E21BF90F

Dziś, o godz. 15.00 zostały zawieszone zajęcia w Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, a placówka poddawana jest dezynfekcji i ozonowaniu, podobnie jak Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie. W obydwu placówkach, w pojedynczych przypadkach, u uczniów wykryto zakażenie wirusem SARS-COV-2. 

W ZZSP jeden z uczniów technikum wczoraj podczas zajęć źle się poczuł. Trafił do zgierskiego szpitala, gdzie wykonano mu wstępny, tzw. szybki test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Pacjenta przewieziono do Łodzi, a dziś około południa uzyskano pozytywny wynik właściwego testu.

- Dyrektor szkoły Arkadiusz Kędzierski o sytuacji poinformował Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgierzu. Sanepid kieruje na kwarantannę 5 nauczycieli ZZSP oraz całą klasę chorego ucznia. Dyrektor ZZSP uruchomił procedurę uzyskiwania zgody na wdrożenie trybu nauki zdalnej na 10 dni - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Z kolei w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie rodzice uczennicy, która ostatni raz była na zajęciach w poniedziałek, poinformowali dziś dyrektor Barbarę Stępczyńską o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u ich córki.

- Klasa, do której uczęszcza, natychmiast została odizolowana w jednej sali, a rodziców poproszono o odebranie uczniów. Zostali oni skierowani na kwarantannę do 1 października. Szkoła jest dezynfekowana - dodają władze powiatu zgierskiego.