Uczniowie z Michowic mogą korzystać z nowej ekopracowni

337250564_1318167942064869_4351039963730077775_n
fot. UG Głuchów

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Michowicach została otwarta nowoczesna ekopracownia. Jest to druga ekopracownia pozyskana ze środków WFOŚiGW w Łodzi - pierwsza powstała w 2015 roku.

Dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz przez Gminę Głuchów w łącznej kwocie 59 000 zł powstała nowoczesna pracownia wyposażona w aktywizujące pomoce dydaktyczne. WFOŚiGW w Łodzi dofinansował zadanie w kwocie 53 100 zł co stanowi 90% całkowitego kosztu zadania, a organ prowadzący dołożył kwotę 5 900 zł z budżetu Gminy Głuchów.

Głównym celem realizacji projektu w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie" jest polepszenie warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych w szkołach. W ramach projektu pomieszczenie przeznaczone na ekopracownię zyskało nowe oblicze: zakupiono meble, stoliki i taborety obrotowe do obserwacji mikroskopowych, krzesła i jednoosobowe stoliki uczniowskie oraz sprzęt multimedialny: monitor interaktywny, laptop, wizualizer i tablet 3D. Klasę wyposażono także w mobilny stół laboratoryjny, stojaki na mapy i plansze oraz tablice ścienne.

Na jednej ze ścian położono fototapetę oraz zakupiono doniczki i rośliny, które są dużym atutem ekopracowni. Zakupiono pomoce dydaktyczne, które bezpośrednio związane są z edukacją przyrodniczą, biologiczną, ekologiczną, geograficzną i chemiczno-fizyczną. W oknach zamontowano rolety oraz wygładzono i pomalowano ściany na kolor sprzyjający koncentracji uwagi.

Uroczystość otwarcia ekopracowni zaszczycił swoją obecnością m.in. Wojciech Miedzianowski – prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi. Na realizacją całego projektu (począwszy od napisania wniosku, aż po samą realizację zadania) czuwały: dyrektor szkoły Beata Filutowska i nauczycielka biologii i geografii p. Halina Filipczak.

źródło: UG Głuchów

Wklej kod osadzenia...