Kolejne uderzenie KAS w nielegalny hazard w Łódzkiem. Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono kilka automatów do gier

_20230421-134638_1
fot. KAS
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali dwie osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnego hazardu. W punktach gier działających bez wymaganej koncesji w województwie łódzkim zabezpieczono dziewięć nielegalnych automatów do gier.

Łódzka KAS na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim i Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach przeszukała dwa lokale z nielegalnym hazardem w Skierniewicach i Kruszowie. 

- W skontrolowanych punktach zabezpieczono dziewięć nielegalnych automatów do gier i zatrzymano dwie osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier. Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli również gotówkę, urządzenia do monitoringu, telefony i inne dowody przestępstw - informuje łódzka KAS. - Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KAS przypomina
Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..