Uderzenie w nielegalny hazard w Skierniewicach. Zabezpieczono kilka automatów

4
fot. KAS
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalne salony gier hazardowych w Skierniewicach. W punktach gier działających bez wymaganej koncesji zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier.

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała, na polecenie Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach, kolejne nielegalne punkty gier na automatach. Działania zostały podjęte na podstawie otrzymanych sygnałów, które potwierdziły, że w lokalach prowadzona jest nielegalna działalność w zakresie gier hazardowych.

- W bezobsługowych punktach funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno–Skarbowego w Łodzi zajęli sześć nielegalnych automatów do gier. Zabezpieczyli również urządzenia do monitoringu, dokumentację i inne dowody przestępstw - czytamy w komunikacie. - W jednym z lokali, u jednego z graczy znaleziono i zabezpieczono podejrzaną substancję chemiczną. Dalsze czynności w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze Policji.

KAS przypomina

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz zdjęcia: