wersja testowa serwisu

Ukradł dwa pojazdy jednej nocy, został zatrzymany. Grozi mu 8 lat więzienia

249-13116_20210608-110953_1
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 20-letniego sprawcę kradzieży samochodu i motoroweru. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

5 czerwca 2021 roku dyżurny skierniewickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego marki Fiat Cinquecento z terenu gminy Bolimów. Samochód był niezamknięty, z kluczykami wewnątrz oraz torebką z dokumentami. Tego samego dnia została zgłoszona również kradzież motoroweru ze Skierniewic.

Następnego dnia policjanci w trakcie służby patrolowej zauważyli skradziony samochód, w którym było dwóch mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać. Policjanci podjęli pościg pieszy w trudnym terenie porośniętym wysoką roślinnością. Zatrzymali jednego z mężczyzn, którym był 59-letni skierniewiczanin. Ustalili też personalia drugiego uciekiniera, który mieszkał wspólnie z zatrzymanym. Jeszcze tego samego dnia 20-letni skierniewiczanin trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn, znaleziono hulajnogę elektryczną mogącą pochodzić z kradzieży. Policjanci ustalili, że 20-latek ukradł motorower z sąsiedniej ulicy i pojechał nim do kolegi na teren gminy Bolimów. Tam porzucił motorower i ukradł fiata, którym powrócił do Skierniewic. Motorower odnaleziono w lesie przy działce rekreacyjnej. 20-latek usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach zastosowała wobec podejrzanego dozór.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach poszukuje właściciela hulajnogi elektrycznej marki TECH LIFE znalezionej u podejrzanego. Hulajnoga najprawdopodobniej została skradziona z rejonu osiedla Widok w okresie ostatnich dwóch tygodni. W przypadku rozpoznania swojej własności, należy skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Skierniewicach przy ulicy Sobieskiego 69 osobiście lub telefonicznie pod całodobowym numerem 47 843 11 88.

źródło: KMP w Skierniewicach