wersja testowa serwisu

Ukradli telewizor, by zastawić go w lombardzie. Sprawcy usłyszeli już zarzuty

policja-auto-swiata

W piątek, 27 listopada 2020 roku zarzuty usłyszała para skierniewiczan, która okradła 68-letnią kobietę. podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 listopada skierniewicka policja została powiadomiona o kradzieży telewizora na szkodę 68-letniej mieszkanki Skierniewic. Miało do niej dojść kilka dni wcześniej, a wartość strat została oszacowana na 550 złotych. Policjanci, bazując na zebranych w prowadzonym postępowaniu informacjach, pojechali na przeszukanie do jednego z mieszkań w centrum miasta. Zamieszkiwała w nim para, wytypowana, jako ta podejrzewana o kradzież telewizora.

Przeszukanie okazało się trafne – policjanci znaleźli w mieszkaniu dokument zastawu poszukiwanego sprzętu w jednym ze skierniewickich lombardów. W placówce funkcjonariusze zabezpieczyli zastawiony telewizor, a przestępczy duet doprowadzili do skierniewickiej komendy.

Zatrzymani mieszkańcy Skierniewic, 49-letnia kobieta oraz 42-letni mężczyzna, w piątek 27 listopada 2020 roku usłyszeli zarzuty związane ze wspólną kradzieżą, a mężczyzna dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 68-latki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie gróźb karalnych kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Skierniewicach