UKS „Nawa” z medalami Mistrzostw Polski Juniorów

294138919_3200602406873515_8640381715705897060_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Z Mistrzostw Polski Junior skierniewiccy pływacy przywieźli aż 5 medali! Na pływalniach w Lublinie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie rozgrywane były zawody, rywalizowało ponad 800 zawodników z klubów z całej Polski!

Tydzień po występie pływaków 14-letnich w Olsztynie, przyszedł czas na zawodników 15 i 16-letnich. Skierniewiczanie przyjechali do Lublina i Ostrowca po dobrze przepracowanym ponad miesięcznym obozie przygotowawczym.

Największy sukces obrona tytułu sprzed roku sztafety 4x100 stylem zmiennym! Złote dziewczęta płynęły w składzie: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska, Inez Sarna. Dystans pokonały z czasem 4:34,77 i w porównaniu do roku ubiegłego były szybsze o ponad 6 sekund!

Brązowy medal wywalczyła sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym w składzie Oliwia Zakrzewska, Pola Drążkiewicz, Inez Sarna, Zuzanna Denisiewicz. W tej konkurencji skierniewiczanki odnotowały ogromny progres w stosunku do poprzedniego roku. Rekord życiowy udało się poprawić o ponad 20 sekund !!! W porównaniu do ubiegłego roku udało się awansować z ósmego miejsca na trzecie !!!

Indywidualnie trzy srebrne medale wywalczyła Zuzanna Denisiewicz !!! Zdobyła wicemistrzostwo Polski w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym (czas: 2:22,19), 200 metrów stylem zmiennym (2:22,80), oraz 100 metrów stylem grzbietowym (1:06,12)

Ponadto warto odnotować czwarte miejsce sztafety 4x100 stylem dowolnym w składzie Oliwia Zakrzewska, Pola Drążkiewicz, Inez Sarna, Zuzanna Denisiewicz (4:13,42 czas poprawiony o ponad 5 sekund) oraz dziewiąte miejsce w sztafety 4x100 stylem zmiennym mieszane w składzie Zuzanna Denisiewicz, Sebastian Głowacki, Michał Brodowski, Inez Sarna (czas 4:29,26 poprawiny o ponad 9 sekund).

100 stylem klasycznym 1:12,93 - 9 miejsce w finale B

Zawodnicy 16-letni rywalizowali na pływalni „Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Skierniewice reprezentowali: Julia Furmańska, Paulina Dudek, Mikołaj Maszewski, Jarosław Jankiewicz-Delgado.

Sztafeta 4x100 stylem zmiennym mieszana w składzie Paulina Dudek, Jarosław Jankiewicz- Delgado, Julia Furmańska, Mikołaj Maszewski. Zajęła 16 miejsce. Ponadto w finałach pływali: