Unia Skierniewice w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z kim zagra?

116526238_1679082622260108_762379974966108779_o

Po wygranej 3:0 z Wartą w Sieradzu Unia Skierniewice została pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020. Drugim będzie triumfator dzisiejszego meczu, w którym Jutrzenka Warta zmierzy się z Pelikanem Łowicz (godz. 17.30).

Zespół ze Skierniewic do półfinału dostał się kuchennymi drzwiami. Otworzył je walkower, jaki przyznano Unii po porażce 1:2 z RKS Radomsko. W zespole rywali wystąpił nieuprawniony zawodnik, więc wynik rywalizacji zweryfikowano na 3:0 dla skierniewickiej ekipy. Był to dar losu, którego Unia nie zaprzepaściła. W półfinale przyszło jej grać w Sieradzu, jednak własne boisko nie było atutem Warty.

Już w 11. minucie gola dla przyjezdnych zdobył Kamil Łojszczyk, który na listę strzelców wpisał się również dziesięć minut po przerwie. W doliczonym czasie gry sieradzkiego bramkarza pokonał również Marcin Pieńkowski i po zwycięstwie 3:0 Unia zameldowała się w finale.