W Makowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Żaków

Hala sportowa Makowskiego Centrum Kultury gościła najmłodszych tenisistów z województwa łódzkiego. W mistrzostwach wystąpiło 15 żaczek i 29 żaków. Wśród zawodników byli reprezentanci UKS Maków - 2 żaczki (Angelika Bardzińska i Zosia Starzec) oraz 4 żaków (Janek Gołota, Wojtek Woch, Filip i Mateusz Łysakowscy).

Turniej został zdominowany przez zawodników ULKS Moszczenica, którzy wygrali wszystkie konkurencje, jednak UKS Maków znalazł się w gronie klubów, które oprócz Moszczenicy stanęły na podium. Brązowe medale zdobyły w grze podwójnej Angelika Bardzińska i Zosia Starzec. Indywidualnie Angelika zajęła miejsce 9-12, a Zosia 13-15. Filip Łysakowski miejsce 17-20, a Mateusz, Janek i Wojtek 21-28.

Mistrzostwa otworzyła Pani Maria Krawczyk, Sekretarz Gminy Maków. Organizatorami turnieju byli Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, UKS Maków oraz Makowskie Centrum Kultury. Zawody bardzo sprawnie przeprowadzili Monika Proniewska (Piotrków Trybunalski) oraz Andrzej Nitek (Moszczenica). Przy stołach sędziowali sędziowie oraz sędziowie wolontariusze z Makowa.

źródło: UG Maków