wersja testowa serwisu

W niedzielę Rajd – Skierniewice Rowerowa Stolica Polski

dsc_0022_00007mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

6 czerwca zapraszamy na pierwszą imprezę kolarską w ramach cyklu – Rowerowa Stolica Polski. Do pokonania odcinek 17 kilometrów ze Skierniewickiego Zalewu Zadębie, przez miasto, aż po Bolimowski Park Krajobrazowy.

Tęskniliście? Bo my bardzo! Po kilku miesiącach przerwy wreszcie możemy się spotkać na wspólnej przejażdżce rowerowej. Jeśli zatem nie mieliście planów na długi weekend, to ta opcja w połączeniu z zapowiadaną słoneczną pogodą, wydaje się obowiązkowa!

A spotkamy się w pięknych okolicznościach przyrody. Zaczynamy punktualnie o godz. 11:00 nad skierniewickim Zalewem Zadębie, obok Restauracji Galeon. Po zrobieniu rundki wokół akwenu, ruszamy w kierunku centrum miasta ulicami: Zadębie – Kilińskiego – Aleją Niepodległości – Mszczonowską – Pomologiczną – Rybickiego – Sobieskiego – Wiadukt – Wyszyńskiego – Armii Krajowej – Skłodowskiej – Fabrycznej, kończąc w Osadzie Chlebacz w Bolimowskim Parku Krajobrazowym.

A to nie koniec rowerowych atrakcji. W czerwcu odbędą się jeszcze dwie kolejne tego typu imprezy. 20 czerwca zapraszamy na Rodzinny przejazd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. 25 czerwca wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji weźmiemy za to udział w Nocnym przejeździe rowerowym – ulicami miasta.

Oczywiście przejazdy będą odbywać się przy użyciu aplikacji – Aktywne Miasta, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Przypominamy, że Skierniewice wspólnie z 53 miastami walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, a każdy przejazd przypisany do miasta przy użyciu aplikacji, jest na wagę złota. Jak przyłączyć się do rywalizacji?

• Pobierz darmową aplikację! link: https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz
• Wybierz Miasto (oczywiście Skierniewice), dla którego chcesz zbierać kilometry!
• Jedź bo liczy się każdy kilometr!

Więcej o aplikacji pisaliśmy [TUTAJ].
Chcesz być na bieżąco! Zapisz się do [WYDARZENIA]

źródło: UM Skierniewice