wersja testowa serwisu

W Parku Miejskim w Skierniewicach odbędzie się Festiwal Światła

parkmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W trzeci weekend września park miejski rozbłyśnie niezwykłym światłem! Okazji do przeżywania wyjątkowych emocji będzie dużo - wszystko za sprawą pierwszego w naszym mieście Festiwalu Światła.

Pokaz sztucznych ogni oraz mapping na murach ratusza to wizualne elementy nierozerwalnie kojarzone ze Skierniewickim Świętem Kwiatów, Owoców i Warzyw - popularne, efektowne i przede wszystkim oczekiwane przez mieszkańców i gości święta. W tym roku, mimo braku tradycyjnej formuły największego plenerowego wydarzenia, nie zabraknie w mieście wyjątkowej wizualnej oprawy. W skierniewickim parku zadebiutuje bowiem Festiwal Światła.

- Nasz plan "C" na tegoroczne Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw zakładał symboliczne zaznaczenie idei wyrażonej w haśle "Święto jest w nas". Jednocześnie postawiliśmy na inicjatywy maksymalnie bezpieczne. Do takich na pewno można zaliczyć Festiwal Światła. Skierniewiczanie będą mogli spacerować po naszym miejskim parku i podziwiać wyjątkowe wizualne show - tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

W parku stworzona zostanie specjalna instalacja, której łączna długość przekroczy - bagatela! - półtora kilometra. Na zielonym terenie rozmieszczonych zostanie 100 punktów świetlnych oraz kilka wyjątkowych wizualnych instalacji. Festiwal Światła dostępny będzie dla mieszkańców przez trzy dni od 18 do 20 września w godzinach od 18:00 do 23:00. Zapraszamy!

źródło: UM Skierniewice