wersja testowa serwisu

W Przedszkolu nr 10 w Skierniewicach podsumowano konkurs „Mój bohater – policjant, strażak i ratownik medyczny"

249-131265
fot. KMP w Skierniewicach

Policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej ze skierniewickiej komendy odwiedziły Przedszkole nr 10 w Skierniewicach przy ul. Szkolnej.

Wizyta związana była z realizowanym przez przedszkole konkursem „Mój bohater – policjant, strażak i ratownik medyczny". Policjantki wzięły udział w uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia i wręczeniu nagród uczestnikom konkursu.

Celem inicjatywy było promowanie wśród dzieci szacunku do pracy policjantów, strażaków i ratowników medycznych oraz edukowanie najmłodszych w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa, a także przybliżenie zawodów zajmujących się ratowaniem i ochroną życia.

Kontynuacją przedsięwzięcia była kolejna wizyta u przedszkolaków podczas której został im zaprezentowany radiowóz oraz podstawowe elementy wyposażenia Policjanta. Dzieci mogły wsiąść do samochodu policyjnego i poczuć się policjantem. Podczas spotkania dowiedziały się także na czym polega służba policjanta. Został przybliżony również telefon alarmowy 112. Dzieci poznały zasady korzystania z telefonu alarmowego, kiedy z niego korzystać i jakich informacji należy udzielić dzwoniąc z prośbą o pomoc.

Mając na względzie zbliżający się okres letniego wypoczynku policjantki przypomniały wszystkim przedszkolakom o zasadach bezpiecznego wypoczynku i zwróciły uwagę na zagrożenia mogące ich spotkać w najbliższym otoczeniu, kontakcie z obcym i podczas wakacyjnych podróży.

źródło: KMP w Skierniewicach