wersja testowa serwisu

W Skierniewicach odbył się Rajd Rowerowa Stolica Polski

196562614_4009856939134549_4439538263835664097_nklOWfqWibGpC785HlXs
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pierwszy tegoroczny przejazd rowerowy – Rowerowa Stolica Polski. Skierniewiczanie pokonali 20 km, w pięknych okolicznościach przyrody i wskoczyli do najlepszej 10. w Polsce w ogólnopolskiej rywalizacji.

377 punktów, 18 116,68 nabitych kilometrów i dziesiąte miejsce w rankingu – tak na ten moment wyglądają Skierniewice w rowerowej rywalizacji o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Długi weekend, świetna pogoda i inicjatywa wspólnego przejazdu pomogły naszemu miastu wskoczyć do ogólnopolskiej czołówki. A to wszystko mimo weekendowych problemów z aplikacją, która jak poinformował koordynator ogólnopolski była w tym czasie usprawniana. Prace konserwacyjne miały na celu zlikwidowanie zgłaszanych problemów. Teraz wszystko działa jak należy, a skierniewiczanie mogą nabijać kolejne kilometry dla siebie i swojego miasta.

W minioną niedzielę, 6 czerwca tłumy skierniewiczan przejechały 17- to kilometrowy odcinek z Zalewu Zadębie, aż po Osadę Chlebacz w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Oczywiście z wykorzystaniem aplikacji – Aktywne Miasta. Po przejechaniu trasy, na mecie na uczestników czekał poczęstunek w pięknych okolicznościach przyrody. O bezpieczeństwo użytkowników na trasie zadbała policja i straż miejska oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Kolejne rajdy niebawem

20 czerwca kolejny rodzinny przejazd zorganizuje PTTK Szaniec. Rowerową zabawę zakończy Nocny Przejazd Rowerowy planowany 25 czerwca. Zachęcamy również do codziennych przejazdów indywidualnych przy użyciu aplikacji – Aktywne Miasta. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy, że na najlepszych czekają: rowery, hulajnogi, gadżety sportowe, zabiegi tlenoterapii, gadżety miejski i bilety DKF do Kinoteatru Polonez. Dodatkowo na każdego kto wykręci 200 km dla miasta, powędruje rabat w wysokości 50% na usługi OSiR i Pływalni Miejskiej Nawa.

Aplikację można pobrać [TUTAJ].
Najświeższe informacje na stronie wydarzenia – Skierniewice Rowerowa Stolica Polski

źródło: UM Skierniewice

Zobacz zdjęcia: