wersja testowa serwisu

W Skierniewicach powstała kolejna ekopracownia

salamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 będą uczyć się w nowoczesnej ekopracowni. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Nowoczesna pracownia umożliwi zdobywanie uczniom wiedzy i rozwój ich pasji - podkreśla dyrektor placówki Mariola Oporska.

Szkoła Podstawowa nr 9 zyskała nową przestrzeń do nauki w ramach konkursu pn. „Nasze ekologiczne pracownie". Eko-Dziewiątka, bo tak nazywa się nowa pracownia, została zmodernizowana: wymieniono instalację elektryczną i oświetlenie, wyremontowano podłogę, odnowiono ściany, naklejono fototapetę, a w oknach zamontowano żaluzje. Ponadto pracownia została wyposażona w nowe pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, rośliny ozdobne oraz meble. Na realizację przedsięwzięcia placówka otrzymała 50 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała 55,6 tys zł. Dodajmy, że skierniewickie szkoły sukcesywnie sięgają po wsparcie funduszu w zakresie modernizacji ekopracowni i eko-ogródków. Do tej pory powstało aż dwanaście tego typu obiektów w naszym mieście.

źródło: UM Skierniewice