W sobotę "Dzień Otwarty" w skierniewickiej parowozowni

p8720224mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

W sobotę, 6 sierpnia zapraszamy do zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na „Dzień Otwarty", w ramach którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów.

W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z trasą turystyczną obejmującą wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego.Wolontariusze PSMK zaprezentują ponadto urządzenia do obsługi parowozów, wystawę czasowa pt. Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego oraz kolejkę ogrodową. Będzie też można poznać symulator lokomotywy spalinowej SM42 oraz interaktywną wystawę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem z przewodnikiem zapraszamy zawsze o pełnej godzinie: o 11.00, 12.00, 13.00 proponujemy skróconą trasę zwiedzania dla osób z małymi dziećmi trwającą ok. 45 min., a o godzinie 14.00 zapraszamy na pełne zwiedzanie powyżej 12 roku życia. Ponadto wydzielony obszar Parowozowni przez cały czas Dnia Otwartego można zwiedzać indywidualnie. - informuje Judyta Kurowska-Ciechańska z parowozowni.

Przypominamy również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także na 6 sierpnia ofertę specjalną na przyjazd do skierniewickiej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Zwracamy uwagę, że oferta jest ważna w tylko w terminach naszych Dni Otwartych!

Serdecznie zapraszamy wstęp na wydarzenie wolny!

źródło: UM Skierniewice