wersja testowa serwisu

W sobotę VII Biesiada Skierniewicka nad Zalewem Zadębie

22mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

24 lipca będziemy wspólnie biesiadować nad Zalewem Zadębie. Nie zabraknie wspólnego gotowania i degustacji, lokalnego folkloru, strefy dla najmłodszych i koncertów. Wystąpią: Kapela Góralska Ondraszki zespół Milano.

Tradycji musi stać się zadość. Już w najbliższą sobotę, 24 lipca spotkamy się nad Zalewem Zadębie podczas siódmej odsłony Skierniewickiej Biesiady. Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz skierniewickich wydarzeń, będzie obfitowała w mnóstwo atrakcji.

Tego dnia na placu przy ul. Konwaliowej, na dużych i małych czekają warsztaty łowickie, miasteczko mundurowe czy konkurencje sportowe z ujeżdżania byka i dojenia sztucznej krowy. Nie zabraknie też akcentu kulinarnego. Na miejscu odbędzie się wspólne gotowanie na mega patelni oraz bezpłatna degustacja potraw. Głośno i biesiadnie będzie również na scenie. Do Skierniewic przyjedzie Amatorski Zespół Regionalny im. W. S. Reymonta z Lipiec Reymontowskich, który zaprezentuje program artystyczny - „Wesele Boryny". Następnie w Skierniewicach poczujemy podtatrzański klimat, za sprawą kapeli góralskiej – Ondraszki. Gwiazdą wieczoru będą twórcy znanych hitów muzyki dance – „O Tobie kochana", „Bara bara", „Jasnowłosa", „Serce to nie sługa" - zespół Milano.

Strefa Świadomych emocji

Podczas Skierniewickiej Biesiady, po raz trzeci w tym roku do dyspozycji skierniewiczan będą terapeuci i specjaliście ze strefy świadomych emocji. Psychologowie oraz trenerzy pojawiają się w specjalnej żółtej strefie i przez rozmowę w oparciu o własne doświadczenia pomogą odnaleźć dalszą drogę wszystkim ,którzy jej potrzebują.

O profesjonalne zaplecze projektu zadbają m. in. Zespół Wczesnego Wspomagania przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, psychologowie ze Stowarzyszenia Wspólna Troska, specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dogoterapia Skierniewice oraz trenerzy i terapeuci z działających w mieście placówek specjalistycznych.

Projekt został zainaugurowany przy okazji miejskiego dnia dziecka. Kolejne spotkania zaplanowano na sierpień, a specjaliści pojawią się jeszcze: 1 sierpnia przy okazji spektaklu Teatralnego w Parku Miejskim (w godz. 12-14), 22 sierpnia na Muzycznym Śniadaniu na Trawie (godz. 12:00) oraz 29 sierpnia na Zlocie Foodtrucków nad Zalewem (godz. 12:00 – 18:00).

Zbiórka dla Franka Zembrzyckiego

W trakcie trwania imprezy, Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic będzie zbierało pieniądze dla nienarodzonego Franka Zembrzyckiego, u którego stwierdzono chorobę złożoną serca. Przypomnijmy, że rodzinie udało się zebrać kwotę na poród w specjalistycznej klinice w niemieckim Munster oraz pierwszą operację, którą chłopiec przejdzie zaraz po przyjściu na świat. Cały czas rodzina potrzebuje jednak środków na dalszą rehabilitację oraz kolejne niezbędne zabiegi. Skierniewiczanie już raz stanęli stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu chłopiec będzie miał szanse żyć. Teraz pora na kolejne wsparcie. Jeśli będziecie na Biesiadzie. Pomóżcie!

źródło: UM Skierniewice