wersja testowa serwisu

W sobotę "Wieczór z nutą Ameryki" w ramach Rawskiego Koncertu Sztuki

127539111_2755368308114405_4363933199156943635_o

Stowarzyszenie Topory nie ustaje w trudach wirtualizacji kultury i zupełnie śmiało i z podniesioną przyłbicą zaprasza na kolejną osłonę Rawskiego Koncertu Sztuki!

- "So now we go to North America, USA. Why?" - Tytuł tego konkretnego spotkania jest nieprzypadkowy, gdyż tak Zespół jak i nasz Gość jednoznacznie kojarzą się właśnie z tym rejonem geograficznym. Amerykańskim snem, wolnością, muzyką, widokami, spełnieniem marzeń - mówią organizatorzy.

Joanna Derengowska, niegdyś Aśka Żebrowska pochodzi z Rawy Mazowieckiej. Była członkiem Stowarzyszenia Topory, teraz jest fotografem, podróżnikiem, odkrywcą nieoczywistej Ameryki i wyśnioną Mamą. Wraz z synem pokonała swoim amerykańskim wehikułem tysiące mil po autostradach i bezdrożach Stanów Zjednoczonych patrząc okiem nie turysty a podróżnika, poznając ludzi a nie przewodników turystycznych, odkrywając ducha miejsc a nie ich zabytki i widoczki.

- Połączymy się z Asią na żywo i porozmawiamy o jej podróżach i o fotografiach - wyjaśniają organizatorzy.

Muzycznie też nie będzie wątpliwości co do korespondencji z krajem pięćdziesięciu gwiazd na fladze, a to za sprawą formacji Arek Zawiliński Trio.

- O Arku mówi się, że jest artystą skończonym, kompletnym. Dojrzały mężczyzna przenoszący swoje przeżycia, doświadczenia i przemyślenia na słowo i dźwięk, które łączą się w przepiękną mieszankę bluesa i serca. Arek nie gra bluesa. On JEST bluesem. Skąd takie śmiałe stwierdzenie? Z ucha i oka, kochani, które zachęcamy zaangażować w interakcję z nami podczas tego niezwykłego wieczoru. Arek wystąpi ze swoją sekcją rytmiczną i zabierze nas w odmęty swojej bieszczadzkiej, bluesowej duszy - czytamy w zapowiedzi Rawskiego Koncertu Sztuki.

Na spotkanie zapraszamy Państwa przed ekrany monitorów na godzinę 18:00. Wydarzenie będzie Państwu udostępnione całkowicie bezpłatnie. Zadanie jakim jest „Rawski Koncert Sztuki" jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok „Łódzkie na plus".