wersja testowa serwisu

Wakacje w Skierniewicach. Sprawdź terminarz na Lato 2021

dsc_9008_00040mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

W te wakacje nuda nam nie grozi. Jak co roku samorząd dofinansował półkolonie i seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Przygotował też bogatą ofertę wakacyjną, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Co roku rodzice zachodzą w głowę szukając atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu dla swoich dzieci. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi Samorząd Skierniewic, który wspólnie z jednostkami kultury, spółkami przygotował wachlarz atrakcji dla każdego.

Wakacje z CKiS
Lipiec przywitamy na płycie Rynku podczas Targów Kolekcjonerów (3.07) oraz w parku w ramach plenerowego spektaklu Teatru Trip – „Królewna Fasolka" (4.07). Drugi weekend będzie za to muzyczno-fantastyczny. 9 lipca przy pasażu Nurzyńskiego wysłuchamy koncertu Jutubera, a w parku zagramy w plenerze razem ze Skiecon -em. W niedzielę zainaugurujemy zaś cykl Muzycznych Śniadań na Trawie. W lipcu w ramach spotkań wystąpią – „Chris Root String Quintet" (11.07) oraz „Główny Zawór Jazzu" (25.07). Ofertę uzupełnią jeszcze: wspólna wycieczka dla dzieci do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (14.07), VIII Skierniewicki Plener Filmowy – Halloween", Rodzinna Gra Miejska (18.07) oraz Gry i Zabawy w Parku Miejskim (23.07). Lipiec zakończymy muzycznie, koncertem zespołu - Szum Butów Stróża (30.07).

Na półmetku ponownie spotkamy się z aktorami z Teatru Trip, którzy tym razem w Altanie Parkowej zaprezentują spektakl „Babroszki lecą w kosmos" (1.08). Tydzień później na Rynku pojawią się kolekcjonerzy (7.08), a w niedzielę (8.08) w parku zjemy muzyczne śniadanie razem z Tadeuszem Szlenkierem i Mariuszem Rutkowskim. 11 sierpnia czeka nas wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Przedostatni wakacyjny weekend spędzimy za to w parku podczas gier i zabaw z dawnych lat (20.08), w plenerze na kolejnej gralni (20.08) oraz na Bulwarze Przyjaźni podczas pleneru filmowego – „Demony". 22 sierpnia skosztujemy ostatnie wakacyjne śniadanie w parku wspólnie z Classic Brass Quintet. Wakacje zakończy Rodzinna gra miejska (29.08).

Przez całe wakacje będą prowadzone warsztaty artystyczne w cyklu tygodniowym, dedykowane dzieciom w wieku 7-12 lat. Zapisy: 570699155. Koszt tygodniowego udziału w zajęciach to 40 zł od uczestnika.
Na chętnych czekają też wystawy: w Rynku: „Tu rodziła się Solidarność" „Zimna Wojna", w Kinoteatrze- „Adrianna Patłaszyńska. W punkt", przy Pasażu Nurzyńskiego „Wystawa z okazji 564-lecia nadania praw miejskich Skierniewicom" oraz w Akademii Twórczości – „Nie święci garnki lepią".

Warto śledzić również kanał CKiS, gdzie emitowane [ON-LINE] będą kolejne odcinki Taśmoteki oraz wakacyjne odcinki programu Szlakiem Starych Młynów.

Melodia House Festiwal – 10 lipca

Wyjątkowe wydarzenie czeka na wszystkich miłośników muzyki, głównie House'owych melodii. 10 lipca w Altanie Parkowej w Parku Miejskim zagrają najlepsi House'owi dj'e: Tom Rotzki
Sin, Rewolf, Bratos i Matush
. Stwórzcie strefę chellout'u i koniecznie zabierzcie ze sobą koce, znajomych i dobry nastrój.

Biesiada nad Zalewem – 24 lipca

Czym byłyby wakacje, bez dorocznej skierniewickiej Biesiady nad Zalewem Zadębie. W tym roku impreza odbędzie się 24 lipca. Jak zawsze będzie głośno, smacznie i muzycznie. Nie zabraknie degustacji, występów zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich i strefy z atrakcjami dla najmłodszych. Będzie też gwiazda wieczoru, którą podamy wkrótce.

Sportowy wypoczynek z OsiR-em

Zajęcia sportowo – rekreacyjne pod opieką instruktora, Wakacyjna zumba fitness, Orlikowa Liga Mistrzów, darmowe wejścia na Halę Sportową nr 1 (godz. 8:00 – 15:00) oraz atrakcyjne karnety przez całe wakacje na siłownie (49 zł) i siłownię i saunę (69 zł) – to propozycje przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek.

Przez całe wakacje otwarte będą również obiekty zewnętrze w tym: boiska orlik przy ul. 1 go Maja 15, Działkowej 10, Podkładowej 2 i Jasnej 30. Funkcjonować będą również korty tenisowe oraz boisko piaskowe przy ul. Pomologicznej. Godziny funkcjonowania obiektów w załączeniu. Chcesz być na bieżąco. Znajdź OSiR na FB [TUTAJ].

Animacje NAWAkacje i zajęcia z nauki pływania na basenie

W każdy wakacyjny piątek nad zalewem będą prowadzone zajęcia w ramach cyklu – Animacje na Wakacje. W programie: gimnastyka smyka, zajęcia manualne, nauka przez zabawę i wakacyjne warsztaty. Do zobaczenia na plaży miejskiej przy ul. Konwaliowej w godz. 16:30 – 18:00!

Jak co roku na pływalni miejskiej będą odbywały się też zajęcia z wakacyjnej nauki pływania dla dzieci w wieku 7-14 lat. Zapisy pod nr telefonu (46) 833-89-69.
Przez całe wakacje pływalnia zaprasza również do korzystania z basenu. W dni tygodnia zapraszamy od 14:10 do 21:45, w weekendy od 6:10 do 21:45! Otwarte będą też: kąpielisko nad Zalewem Zadębie i trzy zjeżdżalnie. Zapraszamy codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Jednorazowe skorzystanie ze zjeżdżalni 1 zł! Bilet na cały dzień: 12 zł!

18 seansów kinowych dla najmłodszych!

Tegoroczne wakacje warto spędzić w Kinoteatrze Polonez. Prezydent Krzysztof Jażdżyk współfinansował bowiem seanse filmowe dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta. W letnim repertuarze czekają takie propozycje jak: „Wyrolowani", „Tom i Jerry", „Raya i Ostatni Smok", Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów", „Piotruś Królik 2", „Mustang z Dzikiej Doliny Droga do Wolności", „Luca", „Kraina Smoków", „Kosmiczny mecz – Nowa Era", „Kapitan Szablozęby i magiczny diament", „Hotel Transylwania Transformacja" czy „Elfinki". Bilety za jedyne 6 zł!
[REPERTUAR KINA OD 2 – 8 LIPCA]. To jedno z działań w ramach profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Lipcowe seanse filmowe z DKF
To nie koniec propozycji filmowych. W lipcu na wszystkich kinomaniaków czekają cztery seanse przygotowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica: Minari (6.07), Pierwsza krowa (13.07), Kolej na miłość (20.07) oraz „Reset" (27.07).

Sierpniowe czwartki jazzowe w Polonez Cafe
Od 5 sierpnia w Polonez Cafe ruszają czwartki jazzowe pod nazwą – „Chill, Cafe & Jam". Spotkania odbędą się 5, 12, 19 i 26 sierpnia . Początek o godz. 19:00!

Wakacje w Muzeum
Obecnie W muzeum dostępne są następujące wystawy:
- „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy"(sala wystaw czasowych) – od 1 lipca.
- Galeria 1 sztuki – Estera Karp (wewnątrz) – od 1 lipca
- Fotografie Michała Gałęzowskiego (wewnątrz – sala koncertowa)
- Wystawa modeli redukcyjnych II (z konkursu "Model na kwarantannie II") (wewnątrz)
-„Polskie konstrukcje lotnicze w międzynarodowych rajdach samolotów turystycznych Challenge" (w ogrodzie)
-„Skierniewice w podróży za kolorem – wystawa prac artystów spotkania Na Styku Sztuk" (w ogrodzie)

Wystawy, które będą udostępnione w dalszej części wakacji:
- Premierowy pokaz kopii obrazu "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki autorstwa Ireneusza Rolewskiego w odnowionej starej ramie oryginału (Hala OSIR, od 15 lipca).
- Wystawa "100 lat Garnizonu Wojska Polskiego w Skierniewicach" (w ogrodzie Muzeum – od 15 sierpnia).
-Wystawa z MSiT "Łączy nas Kazimierz Górski" z okazji w 100. rocznicy urodzin legendarnego polskiego trenera (Hala OSIR – od 18 września)

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia:
- 01.07 – Wernisaż wystawy "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy"
- 03.07 – Spektakl pt. "Zaręczyny" w wykonaniu Teatru Com.pl.ex
- 08.07 – Koncert w ramach Festiwalu Muzyki Odnalezionej pt. "Z Buenos Aires do Wiednia i Paryża"
- 15.07 – Premierowy pokaz kopii obrazu "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki autorstwa Ireneusza Rolewskiego w odnowionej starej ramie oryginału
- 01.08 – Rocznica wybuchu powstania warszawskiego - uroczystości na cmentarzu św. Józefa
- 15.08 – Święto Wojska Polskiego - uroczystości w Kościele Garnizonowym i defilada oraz wernisaż wystawy „100 lat Garnizonu Wojska Polskiego w Skierniewicach"

Dodatkowo w ramach półkolonii miejskich Muzeum prowadzi warsztaty dla grup zorganizowanych:
- Warsztaty papieroplastyki
- Warsztaty nt. animacji i krótka historia bajek ze Studio Animacji Stopklatka
- Planszówki z grupą SkierCon
- Spacery po Skierniewicach z przewodnikiem
- Oprowadzenie po wystawie Katedra Ormiańska i możliwość obejrzenia odcinka kreskówki Polo i Niki na ten temat
(Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów tematycznych dla grup po uprzednim umówieniu.)

źródło: UM Skierniewice