wersja testowa serwisu

Waldemar Buda spotkał się z samorządowcami. Tematem były zasady finansowania jednostek

normal_b9b5241c83593b4cc3d31fed874baa50eabe1e11

Waldemar Buda - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej spotkał się w Urzędzie Miasta Tomaszowa Maz. z samorządowcami czterech powiatów. Tematem spotkania było omówienie zasad finansowania jednostek samorządu terytorialnego

Na spotkaniu obecni byli samorządowcy z terenów powiatów: opoczyńskiego, rawskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego. Uczestniczyli w nim także: Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki oraz parlamentarzyści: Janusz Wojciechowski – Poseł na Sejm RP oraz Rafał Ambrozik – Senator. Powiat Opoczyński reprezentowali: Starosta Marcin Baranowski i Wójt Gminy Paradyż Wojciech Rudalski.

Podczas spotkania Waldemar Buda bardzo dużo mówił o środkach i sposobie podziału z programu „Polski Ład", który ma stać się trampoliną inwestycyjną dla lokalnych samorządów. Mówił także, że programy rządowe, np. emerytury bez podatku nie powinny wpłynąć na zmniejszenie wpływów z podatków do jednostek samorządu terytorialnego.


Z kolei Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki akcentował, że w ramach programu „Polski Ład" środki będą dzielone bardziej sprawiedliwie, ponieważ przez wiele poprzednich lat dało się zauważyć nierównomierny podział środków między samorządami. Głos zabrał także Tobiasz Robaczyński – członek zarządu BGK, który przedstawił finansowe aspekty pozyskiwania środków na inwestycje.

W czasie dzisiejszego spotkania odbył się także briefing prasowy, na którym goście podkreślali duże zainteresowanie samorządowców naborem w „Polskim Ładzie" oraz akcentowali, że dzięki inwestycjom przeprowadzonym przez jednostki samorządowe życie mieszkańców powinno stać się łatwiejsze.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie