wersja testowa serwisu

Weekendowe działania "Prędkość" na skierniewickich drogach. Posypały się mandaty

249-133322

W miniony weekend policjanci skierniewickiej drogówki prowadzili wzmożone działania „Prędkość". Do kontroli zatrzymano 68 kierowców, z których 52 jechało z nadmierną prędkością. W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę i niedzielę (17 i 18 lipca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skierniewickiej komendy brali udział w działaniach ukierunkowanych na kontrolę prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych Skierniewic jak i drogach powiatu skierniewickiego. Podczas pomiarów szybkości policjanci zatrzymali 68 kierowców, spośród których 52 jechało z nadmierną prędkością. Rekordzistą był 39-latek mieszkaniec Łodzi, który jechał Citroenem Jumper w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. W 2021 roku policjanci zatrzymali już 42 prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

źródło: KMP w Skierniewicach