Wielki sukces Alicji Rodziewicz! Skierniewiczanka piąta w Europie!

Wielki sukces Alicji Rodziewicz! Skierniewiczanka piąta w Europie!
fot. UM Skierniewice

Znakomite informacje docierają z Bańskiej Bystrzycy. To właśnie podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Alicja Rodziewicz osiągnęła swój największy sukces w karierze. Skierniewiczanka była piąta pływaczką w Europie na dystansie 200 m "motylkiem".

Wakacje trwają w najlepsze, ale nie dla pływaków UKS Nawa, którzy ostatnie dni spędzili na wielkiej intensywności. W dniach 25-29 lipca na Słowacji dwójka reprezentantek klubu: Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz reprezentowały Polskę i Skierniewice podczas European Youth Olympic Festival 2022, czyli Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy.

Alicja startowała na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. W eliminacjach skierniewiczanka spisała się znakomicie, zapewniając sobie pewny awans do półfinałów. Tam poprawiła „życiówkę" (2:19,64), osiągając czwarty wynik w klasyfikacji wśród pływaczek urodzonych w latach 2007-2008. 

- Doskonały start w eliminacjach, czwarte miejsce w biegu półfinałowym po fenomenalnej walce sprawiły, że Polka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „NAWA Skierniewice" znalazła się w ósemce najszybszych pływaczek w Europie do lat 15 w konkurencji 200 m stylem motylkowy – relacjonuje trener Marcin Sarna.

W wielkim finale Alicja zaprezentowała swoją najlepszą wersję, poprawiając rekord życiowy (2:18,90), zajmując ostatecznie piąte miejsce w Europie. Warto dodać, że czołowe zawodniczki, były rok starsze od Ali, co na tym poziomie jest niesłychanie istotne. W zawodach zwyciężyła reprezentantka Włoch, Alice Dimaggio (2007 – 2:12.80) przed Turczynką Betis Sakar (2:15.71) i Węgierką Angyal Zambo (2:17.20). Dodajmy, że do podium skierniewiczance zabrakło zaledwie dwóch sekund. 

- Alicja zostawiła serce na pływalni! Jest naszą mistrzynią. To był wyjątkowy czas wielkich emocji – opowiada Marcin Sarna. - Wiedzieliśmy, że walka o medale nie będzie łatwa. Nasza mistrzyni w finale wystartowała na siódmym torze. To był bardzo szybki wyścig. Dziękuję Alicja za wielkie emocje! Gratuluję wytrwałości i fantastycznego wyniku! To naprawdę wielkie osiągnięcie. Jestem dumny, Skierniewice są dumne! Wielkie osiągnięcia jeszcze przed Tobą – skomentował trener pływaczki.

Ostatniego dnia zawodów, Alicja weszła w skład polskiej sztafety 4x100 m stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Flawia Kamzol, Anna Bonecka, Alicja Rodziewicz i Wiktoria Gracjasz uplasowała się tuż za podium, ustanawiając przy tym rekord Polski. Poza tytułem Mistrzyni Polski, piąte miejsce wywalczone na Słowacji, to największy sukces w karierze 14- to letniej pływaczki.

W zawodach miasto reprezentowała również Zuzanna Denisiewicz, która na dystansie 200 m stylem grzbietowym uplasowała się na 16 miejscu, a w kategorii 200 m stylem zmiennym, była najlepsza z Polek. Start zakończyła jednak bez awansu. Do finałów zabrakło zaledwie pół sekundy. Dla Zuzi i Alicji był to kolejny start z orzełkiem na piersi. W maju zawodniczki wróciły z medalami z Międzynarodowych Zawodów Pływackich Kadry Narodowej Juniorów Młodszych V4 Olympic Hopes Meet rozgrywanych w Czechach.

źródło: UM Skierniewice